Bečov

bečov 2022

Jedním z oblíbených cílů naší hlídky Royal Rangers je Botanická zahrada v Bečově nad Teplou. A teď, po dlouhé koronavirové pauze, jsme opět měli možnost vyrazit a poprvé za tento rok spát ve stanech.

V pátek 20. května jsme se vydali na cestu a i když nás vzápětí po příjezdu chytla bouřka, nenechali jsme se jí odradit. Sobotní, již slunečný, den jsme strávili rozmanitými aktivitami. Naše výprava opět vedla po stopách historických osobností. Tentokrát po stopách cestovatele a misionáře Davida Livingstona, který byl jeden z prvních, kteří prozkoumali Afriku. I proto bylo dopolední hrou objevování Afriky a plnění nejrůznějších úkolů. Odpolední program už byl volnější a děti tak mohly vyzkoušet, co všechno botanická zahrada nabízí. Kromě krásné přírody se zde nachází i ferraty, jež byly zdolány hned několika odvážlivci. Kromě hřiště, kde se hrál volejbal nebo frisbee, se oblíbenou atrakcí staly lodičky. Děti neustále veslovaly z jednoho břehu rybníka na druhý. A nesměl chybět ani hrad z písku, jež byl pro své stavitele skutečným hradem. Takový den se nedá zakončit jinak než společným opékáním buřtů a zpíváním u ohně. V neděli jsme navštívili bohoslužby v ČCE Teplá a pak hurá domů!

A ačkoliv naše výprava začala bouřkou, zbytek byl slunečný a děti odjížděly spokojené, s nově nabytými zkušenostmi a nejrůznějšími historkami o tom, co vše o víkendu zažily.

Štítky: