LARP na Křídlech

larpózní výjezd 2022

Se zbraní v ruce

 Spoustu hodin jsme obětovali výrobě zbraní, abychom mohli hrdině padnout. Naštěstí ne natrvalo, protože bitva, ve které jsme bojovali, byla jen LARPová. 

 Skupina dvou tuctů vojáků se povozy vydává přes půlku země do velké bitvy, ve které se rozhodne o osudu Iberionu. I tak by se mohla popsat naše skupina, když jsme v pátek 17. června vyrazili auty na moravské tábořiště, které je kousek od Žďáru. Tam se měly setkat vojska z celé České republiky, aby pak změřily své síly.

 O téhle larpové bitvě jsme se dozvěděli asi před dvěma měsíci a hrozně nás to nadchlo. Pro ty co neví: LARP je ve zkratce akce, kde si na sebe vezmou lidi kostýmy, vyrobí si měkčené zbraně a vyrazí na bojiště, aby se vydováděli bojováním.

 Původně jsem si myslel, že pojedu já a tak dva, tři starší kluci, ale jak o bitvě zjistili ostatní, byli tak nadšení, že nás nakonec jelo kolem dvaceti. Kluci, holky, starší i menší. Z malé akcičky se rázem stala dost solidní záležitost. Vzhledem k tomu, že máme s larpem minimální zkušenosti, zorganizovali jsme společné vyrábění zbraní, abychom si navzájem vypomohli. Dobrá věc se téměř podařila, a tak, když jsme v pátek vyjeli, chybělo nám dodělat už jenom pár šípů.

 Jen co jsme dojeli, už tu byla první bitva. Za tmy, patnáct bojovníků rychle běží, aby jako první našli ztracenou korunu a ubránili ji před druhou skupinou. Což o to, jako první jsme doběhli, ale když proti nám vyrazilo 15 organizovaných Skandijců (celý víkend byl na motivy Hraničářova učně), neměli jsme šanci a koruna byla brzy jejich. Není divu, protože Skandijce se nám podařilo porazit až teprve po finální bitvě, když se proti nim spojily tři národy.

 Přes sobotu jsme bojovali v dalších dvou bitvách, tentokrát už to bylo zajímavější. Dopoledne bylo hodně o strategii, protože jsme více chodili, hledali, bránili a plnili různé úkoly. To nám překvapivě šlo, a tak jsme tuhle bitvu dokonce vyhráli. Na druhou stranu odpolední bitva o pevnosti dopadla neslavně. Ale přes celý den jsme si užívali něco nového, adrenalin z boje. Je to příjemný pocit, když někoho zasáhnete.

 No a v neděli konečně přišla finální bitva. Všichni bojovníci se rozdělili na dvě skupiny, a obě se snažily tu druhou dočista a naprosto zničit. Los určil bojující strany a tak jsme stáli po boku Skandijců, kteří nás první den porazili – stará nepřátelství padla, abychom společně zvítězili! A přátelé, my jsme opravdu zvítězili…

 Nezbývalo než počkat na vyhlášení, a pak už balíme a hurá domů!

Štítky: